7 sztuczek jakich używam w OneNote

7 sztuczek jakich używam w OneNote

OneNote – moje ulubione miejsce do utrzymywania bazy wiedzy itd. Jest darmowy w 100% co moim zdaniem deklasuje konkurencję. Ale czy to zwykły Notes? Jaka jest różnica pomiędzy notesem cyfrowym a papierowym? Który jest lepszy? Hmmm, nie odpowiem Ci na to pytanie a jedynie pokażę 7 sztuczek jakich używam w OneNote. To co za chwilę zobaczysz to mega wiedza która przyśpieszy Twoją pracę. Zaznaczam!!! To nie jest wszystko co potrafi OneNote!!!

Jak nie masz OneNote to zapraszam TUTAJ

A teraz do sedna – poniżej 7 sztuczek jakich używam w OneNote.

 

 

1) Hiper Szybkie Uruchamianie

Wciśnij WinKey + R i wpisz „onenote”

 

2) Zarządzanie Numeracją

Kombinacje klawiszy Alt + Shift oraz strzałki pozwalają na przesuwanie punktów na naszej numerowanej liście dowolnie jak chcemy.

3) Wbudowany kalkulator w OneNote

Z OneNote tworząc notatki nie musisz liczyć na kalkulatorze. Skorzystaj z wbudowanego, wystarczy znak równości i spacja a OneNote sam policzy wynik

 

4) Szybkie zrzuty ekranu

Aby utrwalić obecnie wykonywaną pracę możesz wykonać szybki zrzut ekranu. Wykorzystaj skrót WinKey + Shift + S i zaznacz interesujący Ciebie obszar ekranu.

Aktualizacja: Obecnie w Windows 10 skrót jest globalny, czyli nie wymaga zainstalowanego OneNote.

5) Tworzenie własnej nawigacji do Notatek

W OneNote można w łatwy sposób stworzyć listę linków do notatek. Wystarczy zaznaczyć interesujące nas strony i wkleić tam gdzie chcemy.

 

6) Dynamiczne tworzenie stron

Jeśli tworzyć rozbudowane treści zawsze możesz pisząc stworzyć odrazu link do kolejnej strony, w której możesz uzupełnić swoją myśl.

 

 

7) Tworzenie szybkich notatek

Rozmawiasz z kimś i musisz na szybko coś zanotować to użyj skrót WinKey + N. Otworzy Ci się okienko, możesz zapisać co chcesz a po zamknięciu notatki trafiają do sekcji „Szybkie notatki” w OneNote.

 

Na zakończenie.

Kilka prostych tricków a teraz czas nabierać nawyki. możesz wydrukować wpis i powiesić go przy biurku. Polecam też usprawnianie pracy z Outlook. Kilka artykułów znajdziesz TUTAJ.

Jeśli chcesz się podzielić swoimi sposobami to zapraszam do komentarzy. Jeśli chciałbyś napisać gościnny wpis w podobnym temacie jestem do dyspozycji 🙂