#JakZostaćInformatykiem

Chcesz zostać informatykiem ??? (wstęp do serii)

Witam Cię!!! Jeśli szukasz możliwości zmiany branży i zastanawiasz się czy poradzisz sobie w IT to dobrze trafiłeś. Proponuję Ci cykl wpisów, które pozwolą Ci wejść w świat IT. Zatem jeśli jesteś:

  1. Studentem, który trafił na studia o kierunku informatycznym i nie do końca wiesz co dalej poza ciągłym programowaniem to dobrze trafiłeś 🙂
  2. Osobą która, chce się przebranżowić bo wyuczony zawód jest mało perspektywiczny to dobrze trafiłeś 🙂

 

Na początek dlaczego taka seria?

Na początek jasno chciałbym określić, że to co znajdziesz w tej serii, to pewne podstawy, które mogą dać Ci pogląd na to co możesz robić pracując w IT. Aby zdobyć masę wiedzy czeka Ciebie najzwyczajniej ciężka praca do której zachęcam :).

 

Dawno, dawno temu napisałem kiedyś pewien artykuł:) Wtedy był to dla mnie artykuł jeden z wielu jakie napisałem „na kolanie”, ale dziś jest wpisem który po wbiciu w google frazy „podział sieci na podsieci” plasuje się na drugim miejscu w momencie pisania tego wpisu (przez długi czas był na szczycie :)). I problem jest taki, że nigdy w życiu nie używałem pozycjonowania mojego bloga w Internecie. Artykuł sam się wypromował!!! Jak widać gdzieś tam z drugiej strony jest całkiem duże gremium ludzi, którzy szukają tych podstawowych informacji o IT.

 

Drugim powodem są osoby, które zadają mi pytanie co mają zrobić aby się przebranżowić na IT. Czas powiedzieć, że nie jest to branża dla osób, które widzą łatwe pieniądze. Jeśli po tej serii stwierdzić, że to jest to czego szukasz idź w to dalej. Jeśli nie czujesz do tego chemii szukaj dalej celu życiowego gdzie indziej. Praca w IT to mozolne budowanie wiedzy w dziedzinie, w której się specjalizujesz oraz ciągłe podążanie za nowinkami lub tworzenie nowych produktów jeśli jesteś np. programistą.

 

Content…

Będę pisał o tym na czym się znam (lub chociaż tak mi się wydaje 🙂 ). Jako, że nie jestem programistą a inżynierem systemowym (nie tworzę oprogramowania a wdrażam i integruje już istniejące)  będę też pisał o systemach różnych  producentów a moim konikiem od lat są rozwiązania serwerowe Microsoft, więc o tym będzie 99%.

 

Jeśli nie chcesz pominąć, żadnego z tych artykułów już teraz wpisz się na listę subskrybentów i budujmy razem społeczność dla ludzi z pasją w IT.