#SzybkiWpis – Praca i Hobby w jednym

Witaj czytelniku. Moja kariera nie potoczyła się przypadkiem bo zawsze chciałem pracować jako „Informatyk” nie widząc jeszcze jako nastolatek z czym to się tak naprawdę je. W pewnym sensie miejsce w ktorym jestem to wypadkowa pewnych zdarzeń i decyzji których jestem dumny… Pracę jaką wykonałem w ostatnich 7 latach dała mi to co mam teraz. Wiedzy i mentalności jaką posiadam teraz nie osiągnął bym również bez wsparcia mojej żony, która wie doskonale jak ważny jest rozwój człowieka.

 

A teraz do rzeczy…

 

Ogólnie rzecz biorąc w pracy robię to co i tak bym robił będąc nawet bezrobotnym, wiec można śmiało powiedzieć ze moja praca to hobby z dodatkiem małego stresu (terminy, zadania itd..). Posiadając taka prace normą jest praca więcej niż 8h, zatem jak nie zgubić się i nie popaść w pracoholizm? Sprawa nie jest prosta. Poniżej wymieniam moje sugestie:

 

  • Trzeba jasno określić godziny na prace i inne zajęcia
  • Zajęcia poza godzinami pracy powinny odcinać Cię od zadań w pracy
  • Wolny czas ma być czasem wolnym od myślenia nad pracą
  • I najważniejsze: Koniecznie trzeba mieć bliska osobę, która będzie pilnować Twojej równowagi 😃

 

I teraz z życia wzięte 😃  bardzo często w czasie wolnym, nie myśląc o pracy, do głowy wpadają mi rozwiązania problemów lub usprawnienia nad którymi normalnie siedziałem kilka godzin… To pokazuje co wypoczęty umysł potrafi zdziałać…

 

 

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?